huisstijl bff

Bekijk hier het programma per dag in één oogopslag. 

Aanmeldingsformulier

Op deze pagina vind je de omschrijvingen van alle workshops en lezingen

Klik hier voor het overzicht van de betrokken professionals

Het festivalprogramma per dag:

Donderdag 28 oktober

Openingsconcert door jazz-fagottist Paul Hanson

Concours
voor professionele fagottisten – Ronde I


Kindervoorstellingen
:

14.00 uur Hans en Grietje – Centre Céramique
15.30 uur Hans en Grietje – Centre Céramique

Vrijdag 29 oktober

Avondconcert
door Rietkwintet Calefax – Fantastische Muziek


Optredens
door:

12.30 uur – Elias Agsteribbe (contrafagot)
16.00 uur – Andrew Burn (barokfagot)
16.30 uur – Thomas Dulfer (fagot en elektronica)

Concours voor professionele fagottisten – Ronde II

Masterclasses door:
Albrecht Holder
Jos Lammerse
Stefano Canuti
Wouter Verschuren (historische fagot)

Workshops
9.00-9.30 uur – Warming-up voor vroege vogels door Suzanne van Berkum
10.00-10.45 uur – Nieuwe speeltechnieken (t/m niveau B) door Alban Wesly
10.00-10.45 uur – Duurzaam fagotonderhoud door Maarten Vonk
11.00-11.45 uur – Nieuwe speeltechnieken (vanaf niveau C) door Alban Wesly
11.00-11.45 uur – Duurzaam fagotonderhoud door Maarten Vonk
13.45-15.30 uur – Improvisatie door Mieke van Dael
13.45-14.30 uur – Duurzame rieten en gereedschappen door Freek Sluijs
14.45-15.30 uur – Duurzame rieten en gereedschappen door Freek Sluijs

Lezing

13.45-14.30 uur – Houding en ergonomie door Janneke Boonstra

Ensemblespel

10.00-11.45 uur – Groepsrepetities GrootFagotEnsemble o.l.v. professionele fagottisten
13.45-15.30 uur – Ensemblespel in trio’s en kwartetten o.l.v. professionele fagottisten
14.45-15.30 uur – Repetitie Flarden o.l.v. Antoine Janssen

Markt
met onder meer fagotten, essen, rieten accessoires en bladmuziek


Zaterdag 30 oktober


Avondconcert
door Bram van Sambeek (fagot), Rick Stotijn (contrabas) en Hans Eijsackers (piano)

Optredens
vanaf 12.30 uur door artiesten van verschillende fagotbouwers:

Stefano Canuti (Moosmann Artiest)
Jos Lammerse (Leitzinger Artiest)

Concours voor amateurfagottisten


Masterclasses

Alban Wesly
Helma van den Brink
Pieter Nuytten
Simon Van Holen (ook contrafagot)

Workshops

9.00-9.30 uur – Warming-up voor vroege vogels door Suzanne van Berkum
10.00-10.45 uur – Barok door Andrew Burn (Engels)
10.00-10.45 uur – Fagot en elektronica door Thomas Dulfer
10.00-10.45 uur – Improvisatie/grafische partituren deel I (tot B-niveau) door Oene van Geel
10.00-11.45 uur – Jeugdworkshop (middelbare scholieren) door Annet Karsten
11.00-11.45 uur – Klassieke periode  door Andrew Burn (Engels)
11.00-11.45 uur – Fagot en elektronica door Thomas Dulfer
11.00-11.45 uur – Improvisatie/grafische partituren deel I (vanaf C-niveau) door Oene van Geel
13.45-14.30 uur – Podiumangst door Tiziana Pintus
13.45-15.30 uur – Duurzaam studeren door Wieke Karsten
13.45-15.30 uur – Jeugdworkshop (bassischoolleerlingen) door Annet Karsten
14.45-15.30 uur – Podiumangst door Tiziana Pintus

Lezingen

13.45-14.30 uur – Spelen met een tablet door Ruud Extra
19.15-20.00 uur – Music and the environment door dr. Rak Kim

Ensemblespel

10.00-11.45 uur – Ensemblespel in trio’s en kwartetten o.l.v. musici van Rietkwintet Calefax
13.45-15.30 uur – Groepsrepetities GrootFagotEnsemble o.l.v. professionele fagottisten
14.45-15.30 uur – Repetitie Flarden o.l.v. Antoine Janssen

Markt
met onder meer fagotten, essen, rieten accessoires en bladmuziek


Zondag 31 oktober


Ochtendconcert
door Phenix Fagottenkwartet


Finale
concours voor professionele fagottisten


Speeddating
korte, spontane lessen bij diverse professionele fagottisten


Workshop, lezing, ensemblespel
:

10.30-11.15 uur – Tutti-repetitie Groot Fagot Ensemble o.l.v. Janneke Boonstra
10.30-11.15 uur – Generale repetitie Flarden o.l.v. Antoine Janssen
10.30-12.15 uur – Jeugdworkshop door Hannah de Vos-Beckers
11.30-12.15 uur – Workshop Improvisatie/Duurzaamheid deel II door Oene van Geel 
11.30-12.15 uur – Lezing muziek en genezing door Erik Heineman
14.00-16.00 uur – Jeugdworkshop door Hannah de Vos-Beckers

Open podium
met optredens door kleine en grote ensembles vanaf 12.30 uur


Wereldpremière
Flarden, compositie voor 16 fagottisten van Rieteke Hölscher


Markt
met onder meer fagotten, essen, rieten accessoires en bladmuziek

Programma – wat is er voor wie?

(Een uitgebreid overzicht per niveau vind je hier)

Optredens
Toegang als luisteraar voor alle spelniveaus

Concoursen
Concours voor professionele fagottisten – deelname voor conservatoriumstudenten en professionals.

Concours voor amateurfagottisten – deelname voor fagottisten van B t/m D-niveau / graad 4 t/m 8.

Masterclasses
Deelname mogelijk voor fagottisten van ieder spelniveau.
Bijwonen van masterclasses als luisteraar is mogelijk voor fagottisten van ieder spelniveau.

Workshops
Deelname mogelijk voor fagottisten van ieder spelniveau.
Let op:
– Workshop Alban Wesly, Nieuwe speeltechnieken:
1. Niveau beginner – B / graad 0-5 op vrijdag 29 oktober van 10.00-10.45 uur
2. Niveau C – professionele fagottist op vrijdag 29 oktober van 11-11.45 uur

– Workshop Oene van Geel, Grafische partituren en improvisatie deel 1:
1. Niveau beginner – B / graad 0-5 op zaterdag 30 oktober van 10.00-10.45 uur
2. Niveau C – professionele fagottist op zaterdag 30 oktober van 11-11.45 uur

Lezingen
Bijwonen mogelijk voor fagottisten van ieder spelniveau

Ensemblespel
Groot Fagotensemble – alle spelniveaus (groepsrepetities 29 en 30 oktober, tutti-repetitie en uitvoering 31 oktober)

Trio’s en kwartetten op 29 en 30 oktober – alle spelniveaus (ensembles worden ingedeeld op basis van spelniveau)
Flarden voor 16 fagottisten – spelers vanaf D-niveau (repetities 29 en 30 oktober, generale repetitie en wereldpremière 31 oktober).

 

Reacties zijn gesloten.